AFFİLİATE MARKETİNG

      Yorum yok AFFİLİATE MARKETİNG
Ek İş Pazarı Evde Ek İş İmkanları

Satış ortaklığı anlamına gelen bu sistem, birinin satışından komisyon alarak kâr etmek demektir. Yani satış yapan sizler değilsiniz aslında. Siz sadece aracı rolü üstleniyor ve bu şekilde de para kazanıyorsunuz.


Birisi şiir yazdı ve bu şiirlerinden oluşturduğu kitabı satışa çıkardı diyelim ki. Siz de buna ortaklık yapmak istediniz ve bu ortaklık için komisyon belirlendi. Bu komisyonda anlaşarak artık aracı olmaya başlayabilirsiniz. Tabii şiir kitabı sadece bir örnek. İstediğiniz mal için ticarette ortak olabilirsiniz. Bu sizin tercih edeceğiniz bir şeydir. Ayrıca kendinize bir site kurabilir ve satışları artırabilirsiniz. 
SEO ile de kendinizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Yani bir nevî popüleritenizi artırmak gibi bir şey bu. Arama motorlarında en üst sıralara geçebilir ve daha çok tıklanma imkânını yakalayabilirsiniz. Tabii internette aktiftir gerekebilir. Ayrıca da bu işe başlayınca sahip çıkıp peşini bırakmamak… Peşini bıraktığınız taktirde o iş tabii ki orda bitecektir. Ama sanırım biraz da sabır gerektiriyor Affiliate Marketing işi. Satışa ortak oldunuz diyelim ki, bu satışın gerçekleşme süresini bilemediğinizden dolayı beklemeniz gerekebilir. Belki de hemen satılır, hiç belli olmaz. Ama sizin yapmanız gerekenlerden biri de sabırlı olmak.
 Genellikle tüm işlerde olduğu gibi bunda da tecrübe sizi daha ön kademelerinde taşıyabilir. Bu işi araştırabilir ve kendinize uygun buluyorsanız hemen başlayabilirsiniz. Komisyon dahilinde de para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir