Emeklilere Ek İş – Sahaflık

      Yorum yok Emeklilere Ek İş – Sahaflık
Ek İş Pazarı Evde Ek İş İmkanları

Sahaflık Emeklilere Çok Yakışan Bir İş

İkinci el çeşitli eserlerin alımı ve satımı olarak bilinen sahaflık günümüzde yaşamaya devam eden meslekler arasında yer alıyor. Nostalji sevenler, sahaflardan alışveriş yaparak hem daha ucuza çeşitli eserler alabiliyor hem de piyasada bulamadıkları kitapları elde edebiliyor. Ayrıca Sahaflık Emeklilere Çok Yakışan Bir İş oluşuyla da dikkat çekiyor. Emekli olmakla birlikte artan boş zamanları doldurmak için ikinci el pul, kitap, el yazması eserler, plaklar, kasetler ya da fotoğraflar satılabiliyor. Bunlar öncelikle belirli kişilerden satın alınıyor, daha sonra ilgilileriyle buluşturulmak üzere satılıyor.

Dijital Platformlarda Sahaflık 

Dijital sahaflık döneminin başlamasıyla birlikte kendilerine bir sitede dükkan açan sahaflar, dijital sipariş ve ödeme alabiliyorlar. Böylece, hedef kitle değişmiş oluyor. Aynı zamanda iş hacminin genişlemesi de mümkün oluyor. Teknolojik gelişmelerle ilgili bilgi edinebilen emekli olmuş herkes bu sistemi kolay bir şekilde kullanabiliyor. Bu nedenle Sahaflık Emeklilere Çok Yakışan Bir İş demek de yanlış olmuyor.

Sahaf Olmak Zor Değil 

Sahaflık mesleğine başlamak için büyük bir birikim olması gerekmiyor. Kitaplara, okumaya ve ticarete ilgi duyan herkes tarafından yapılabilecek olan bu meslek, dünya çapında çok sayıda kişinin yaptığı meslekler arasında yer alıyor. Geçmiş dönemlerde yaşamış olan insanlar tarafından kullanılmış eşyalara sahip olmayı ilgi çekici bulan kişiler sahaflardan alışveriş yapmayı tercih ediyor. Herkeste bulunmayan pullar, yasaklanmış kitaplar, eski fotoğraflar sahaflarda bulunabilecek eşyalar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir