Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Yolları

Ek İş Pazarı Evde Ek İş İmkanları

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Yolları

Gizli müşteriler ‘gizli alışverişçiler’ ya da ‘gözcüler’ olarak da adlandırılabilir. Birçok insan gizli müşteri olarak çalışıp bu yolla para kazanmak istiyor fakat bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Bu yazımızla bu soruya yanıt bulmada yardımcı olmaya çalışacağız.

Gizli Alışveriş Ne demektir? Neden Yapılır?

Şirketler hizmetlerini ve ürünlerini değerlendirmek için gizli müşterilerle çalışmaya başlamışlardır. Şirketler hizmetlerini ve ürünlerini değerlendirmeleri için müşteri gibi davranan gizli müşterilerle anlaşıp onlara para ödüyor ve gizli müşteriler sayesinde müşteri hizmetlerini geliştiriyorlar.

Kimler Gizli Müşterilerle Çalışıyor?

Küçüklü büyüklü birçok firma gizli müşterilerle çalışmaya başlamıştır. Restoranlar, Mağazalar, Oteller, Otomotiv firmaları, marketler, gemi turu şirketleri ve giyim mağazaları gizli müşteri kiralıyor. Hatta Akaryakıt istasyonları bile tuvalet temizliğinin denetlenmesi için gizli müşteri kiralama yoluna başvuruyor. Şirketler doğrudan alışverişçilerle çalışmak yerine, potansiyel gizli müşteri veri tabanı bulunan ajanslarla çalışmayı tercih ediyorlar.

Gizli Müşteri Ajanslarını Nereden Buluruz?

Gizli müşteri olabilmek için değişik türlerde ajanslar var. İtibarlı ajanslar veri tabanına kayıt alırken herhangi bir ücret talebinde bulunmazlar, ancak kayıt olmanız demek %100 seçileceğiniz anlamına da gelmez. Bu yüzden birden fazla ajansa kayıt olmakta fayda var. İşe kayıt için ücret talebinde bulunan ajansları eleyerek başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden de araştırma yaparak gizli müşteri eğitimi veren ajansları bulabilir onlarla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Ayrıca internette gizli müşterilerin deneyimlerini paylaştığı forumlar da mevcuttur. Gizli Müşteri ajanslarına üye olmayı kolaylaştırmak için gizli müşteri sertifikası almak sizi bir adım öne geçirecektir çünkü ajanslar gizli müşteri sertifikalı gizli müşterilere öncelik verirler.

Gizli Müşteriler Ne Kadar Kazanır?

Ücretler sektörden sektöre ya da görevden göreve farklılık gösterse de ortalama olarak saati 10 TL den başlar. Ödemeler de farklı şekillerde olabilir. Mesela görev karşılığında ücretsiz hizmet ya da ürün alabileceğiniz gibi saat başı ücret de alabilirsiniz. işe yeni başlayan gizli müşteriler birkaç görev başlıyorlar fakat deneyim kazandıkça düzenli bir kazanç elde edebilecek kadar görev alıyorlar. Hatta deneyimli gizli müşteriler 1 haftalık tatil bile kazanabiliyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir