İnternetten Ek İş İmkanı

      Yorum yok İnternetten Ek İş İmkanı
Ek İş Pazarı Evde Ek İş İmkanları

Hangi amaçla ek iş arıyorsunuz? Borçlardan kurtulmak mı, boş zamanlarınızı değerlendirmek mi, kariyer yapıp takdir edilmek mi, çevre kazanmak mı, aile bütçenize katkıda bulunmak mı? Bunlardan hangisi asıl amacınız olursa olsun bu makale ile siz de bir ek gelir için ilk adımı attınız. Şimdi gelin, bu makaleyi atlamadan, sindirerek okuyunki ikinci adımınız da sağlam olsun…

Üniversiteyi kazanmadan önce bir amacım vardı. Kendi kazançlarımla okulumu bitirebilmek. Öyle de oldu. Ben de sizin gibi internette ek iş imkanları arayıp dururdum. Bir çok iş ilanını da denedim. Yalnız benim için önemli bir nokta, bu işi internetten yürütebiliyor olmaktı. Hem internetten yürütebilmeli, hem de dilediğim zamanlarda çalışabilmeliydim. Kulağa biraz uzak gibi görünse de internet iş fırsatlarında böyle bir imkan var. Üstelik aylık tahmin bile edemeyeceğiniz kazançlara ulaşabileceğiniz bir iş fırsatı. En güzel yanı da hiç risk içermiyor, herhangi bir sermaye gerektirmiyor olması.

Elbette ben bu imkanların birçoğunu aynı anda yönetebiliyordum. Bilgisayar bilgisi, yeni şeyler öğrenme tutkusu, daha çok kazanma hırsı deyin, ne derseniz deyin bunun adına ama, tek bir iş imkanında birlikte kazanmanın daha eğlenceli ve kazançlı olduğunu fark ettim. Hatta öyle ki, bu iş imkanını tavsiye ettiğim kişiler arasında çalışkanları seçiyor ve daha fazla kazandırabiliyorum. Şimdi geçelim merakla beklediğiniz bu işin detaylarına…

Pazarlama hayatın vazgeçilmezi. Hele ki insanlar artık internetin daha ucuz olduğunu gördüklerinden beri dışardan ürün almak istemez oldu. Öyle ki bir işletme mezunu ve muhasebe grubu öğretmeni olarak yemeğin bile internetten sipariş verildiğine çok kez şahit oldum. İnternetteki bu fırsatı değerlendirmek elbette herkesin isteyeceği bir şey. Sıfırdan bir e-ticaret sitesi kurmaktan bahsetmiyorum. İnternet üzerinden ağ pazarlama ekibi yönetmekten söz ediyorum. facebook’u etkin kullanarak nasıl para kazanabileceğinizden bahsediyorum.

Doğrudan satış 1994’te ülkemize geldiğinde birçok ön yargı ile karşılaştı. Sonraları inanan insanların bir çoğu kazançlarını katladı. Bugün internet sayesinde bu iş yürütülebiliyor. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ve bu pazarın değerinin daha fazla anlaşılması ile birlikte gerçekte network marekting olmayıp bu görünürlükte çıkan bir çok firma da oldu. Peki doğru firmayı bulmanın, risksiz çalışabilmenin bir yolu yok mu? Elbette var. En basiti bu işe girerken bir katalog parası ile mi, (3-5TL) yoksa sözüm ona değerinin 20 misli ile satılıp 2000TL’nizi riske attığınız bir firma ile mi çalışmak daha mantıklı? İnsanların paralarını riske atmamaları bu işin en önemli özelliklerinden biriyken halen bu sektörün ismini kirletmeyi başarabilen firmalara şaşırıyorum.

Sözü çok uzatmadan neler yapacağınıza, nasıl kazanacağınıza gelelim. İnsanlar bu işte 2’ye ayrılır. Birinci grupta, vazgeçilmezlerimiz, göz bebeklerimiz, doğrudan satış yeteneği yüksek insanlar oluşturur. Bu kişileri sevme nedenim, bu işin asıl kuruluş amacına uygun hareket etmeleridir. Evlerine gönderilen katalogdaki ürünleri çevrelerine satarak ortalama %33lük bir gelir sağlarlar. Ben de ekibimdeki bu türde insanları ödüllendirmeyi seçerek ikinci gruba da girmelerini sağlarım. Yani daha fazla kazananlar, bir başka deyişle, liderler grubuna.

Bu işin ikinci aşamasında ekip liderliği yatar. Yani bizler sisteme üyeler kayderiz ve buna teşvik ederiz. Sınırsız üye kaydetme özgürlüğümüz de var (2kol filan değil). İnterneti baz aldığınızda siz de bu makaleyi okuyorsanız internetten iş arayan binlerce kişinin olduğunu da tahmin edebilirsiniz. Çoğu zaman bu kişiler facebook gibi sosyal ağ reklamlarını da inceler. Yani facebooktan bile çalışmak mümkün… Ücretsiz üyelikte, bu şekilde üye yaparak nasıl mı kazanırız. İşin genel mantığına geri dönelim…

İşin genel mantığında ürün satışları var demiştik. Birçok kişi bu şekilde güzel paralar kazanabiliyor. Bu türde kişiler sizin ekibinizde olduğunda onların yapmış olduğu satışlar neticesinde sistem size prim kazandırır. Hatta onların yapmış olduğu üyelerden bile. Hatta onların da yapmış olduğu üyelerden bile belirli bir oranda prim kazanırsınız. Siz de bu şekilde kazanç sağlamak için Piaff Networking sistemine ücretsiz üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Piaff Networking ücretsiz üyeliğinizi başlatmak için www.piaffnetworking.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir