Home » Ek İş Haberleri » Ek iş ney kursu

Ek iş ney kursu

Ek iş ney kursu
Rate this post

Neyi bilir misiniz? “Neyi?..” diye sormaya kalkışmayın sakın. Bu espri ney konusunda çok döner. Hele küçük bir çocuğa anlatması daha da zor olabiliyor. ‘Ney’se biz konumuza gelelim. Ruha farklı bir lezzet katar ney. Yanık sesiyle sizleri farklı dünyalara götürür bir nevî.. Neyde öğrencilik bitmez denir. Yani yıllar da geçse hala neyden öğrenecekleriniz var demek ki.. Evet ilk başta üfleme serüveni size biraz zor gelecek belki. Ama sabır ister ney. Öyle her yiğidin harcı değildir. Özel bir kurs açılarak, ilk başta birkaç kişiyle başlatılan ney kursu, zamanla daha da geliştirilebilir. Tanındıkça da öğrenci sayınızda artış olur.

Tercih meselesidir elbette ama bence bir bayan, bayan ney hocasına erkek de erkek ney hocasına gitmeli.. Böylesi bence daha uygun. Bazı yerlerde kurslar karışık oluyor ve sanki bazı erkekler kursa değil de kız tavlamaya gidiyorlar. İster katılın ister katılmayın ama devir kötü.. Nefse hâkim olmak kolay bir şey değil. Gelelim neye.. Gizemli bir üflemeli alettir o. Farklıdır.. Ama tabii sevmek lazım. Sevmeden nasıl ney kursu verebilir ki insan? Onu öğrenmek ayrı, öğretmek daha da ayrı bir lezzet belki de.. Öğrenenlerin sana dua etmesi.. Ortamda şöyle biraz tasavvuf kırıntıları.. Bakmayın değerini bilmeyen bazı insanlar ona ‘düdük’ filan diyebilir. Siz aldırış etmeyin. O kadar değersiz midir ya ney?..

Neye biraz bakım da gerekiyor. Nasıl mı?.. İçini yağlıyorsunuz. Bir çubuk yardımıyla olabilir mesela. Mesela fındık yağı sağlam kalmasını sağlar diye duymuştum. Ama tercih sizin. Gül yağı da kullanabilirsiniz. Artık hangisini isterseniz. Aktarlara bir uğrayın.. Kurs işi belki biraz zaman alacaktır. Kendi öğrenme süreciniz falan filan derken… Ama pes etmezseniz sonucu güzel olabilir, neden olmasın? Ney sizin çabanıza bağlı olarak ilerliyor bence. Öğreticiniz size ne söylerse söylesin, siz çabalamalısınız. Kendiniz evde çalışa çalışa ilerletmelisiniz. Azimli olursanız daha da kolay üstesinden gelirsiniz. Ama pes ederseniz bu iş zaten yürümez. Karar size kalmış. İlk yapmanız gereken mi? Elbette bir ney temin etmek..

Bir önceki yazımız olan 2017 Konut Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde 2017 konut kredisi, 2017 konut kredisi faiz oranlarA� ve ek iAY hakkında bilgiler verilmektedir.

,
Ek İş Pazarı - Evde Ek İş - Evlere Ek İş - EK İŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

AntiSpam|Robot Kontrolü: