Home » Genel » Sağlık Önemli!

Sağlık Önemli!

Sağlık Önemli!
Rate this post

Biliyorsunuz havalar artık soğuyor. Bizler de sağlığımıza dikkat etmek zorundayız. Aslını sorarsanız pek de dikkat etmiyoruz kendimize. Ya da bazen de ne kadar dikkat edersek edelim hasta oluyoruz gibi sanki, öyle değil mi? Üşütme olayı.. Nasılsa bir şekilde üşütüyoruz. Sonra da bir bakmışsın ki, hastalık çalmış kapıyı.. Sen istersen gelme de, o seni dinlemez. Aniden giriverir içeri. Her zaman onun gelişine hazırlıklı olmakta fayda var.

Sağlık, sağlık, sağlık… Farkında mısınız?.. Yeni nesil biraz daha dayanıksız, biraz daha bünyesi zayıf genel olarak. Bunun elbette belli başlı sebepleri var. Bu konuyu biraz açacak olursak; yediklerimizden kaynaklı olabilir. Doğal beslenme eskiye göre çok çok azaldı. Artık yapay ürünler baş gösteriyor. Köyde yaşayan çocuklara bakın. Taş gibiler, değil mi? Peki ya neden? Sağlıklı besleniyorlar. Her şeyin doğalı güzel. Bir de güneş ışığını alıyor tabi vücut. Bizim bina çocuklarına bakın. Zayıf, çelimsiz, güçsüz.. Evde laptop, telefon derken.. Dışarı çıkıp oyun oynama azaldı. Teknolojinin getirileri bunlar. Bizi telefona bağımlı yaptı batı. Herkeste bir telefon.. Sohbet, muhabbet filan onlar da neydi?..

Her şeyin başı elbette sağlık. Hasta olunca anlıyoruz maalesef sağlımızın kıymetini. Ama noluyor?.. İş işten geçmiş oluyor. Elde var sıfır.. İşin ilginç yanı da ne biliyor musunuz? Düzeliyoruz ya, tekrar sağlıklı yaşama devam ediyoruz ya, yeniden unutuyoruz sağlığımızın kıymetini.. Sanki hiç hasta olmamışız gibi. O ağrıları, sancıları çeken biz değiliz de başkasıymış gibi. Ne kadar da şükürsüzüz farkında mısınız? Rabbim farkında olabilmeyi nasip etsin. Şu anda alıp verdiğimiz nefese bile ne kadar şükretsek azdır.. İnsanoğlu artık farkına var bişeylerin. Şükret.. Hastanelere gidince fark ediyorsunuzdur. İnsanların ağır hastalıklarına oranla sizinkinin aslında ne kadar da hafif olduğunu.. Bakmak ve görmek ayrı şeyler.. Artık bir şeyleri görmenin vakti gelmedi mi sizce de? O yoğun bakım kapılarında bekleyenler.. Allah’ım kimseyi oralara düşürmesin. Sağlımızın kıymetini bilmeyi ve dolayısıyla hâlimize bol bol şükretmeyi nasip etsin. Sağlıklı bir ömür geçirmeniz duasıyla.. Allah’a emanet olun..

Bir önceki yazımız olan Ek iş ney kursu başlıklı makalemizde ek iAY ve ek iAY ney kursu hakkında bilgiler verilmektedir.

Ek İş Pazarı - Evde Ek İş - Evlere Ek İş - EK İŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

AntiSpam|Robot Kontrolü: