İnternetten Para Kazanma Yolları

Ek İş Pazarı Evde Ek İş İmkanları

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hepimiz para kazanmak için çalışıyoruz ve hayatımızı devam ettirebilmek için paraya ihtiyacımız var. Para kazanmanın birçok yolu var elbette. Bir işte çalışmak, makale yazarlığı yapmak, üretim yapıp satmak, anket doldurmak, blog yazarlığı yapmak. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Peki, internetten nasıl para kazanılır? İnternetten Para Kazanma Yolları nelerdir?

1) E-Book Yazıp Satmak

Yazınıza güveniyorsanız, seyahat yazıları, hayatınızı anlatan yazılar yazabiliyorsanız veya hayal gücünüze güveniyorsanız işte size farklı bir seçenek. E-book yani e-kitap yazıp satmak. E-kitap yazarken büyük bir çaba göstermeniz gerekiyor. Fakat kitabı tamamladıktan sonra birçok platformda satışa sunmak mümkün. Ayrıca bu e-kitap üzerine internet sitesi açarak, hem insanları kitaba yönlendirmek, hem de kitabın daha fazla insana ulaşmasını sağlamak mümkün.

2) Sesli Kitap Hazırlamak

Son yıllarda giderek daha fazla popüler hale gelen e-kitap nedeniyle, sesli kitapların da popülerliği artmaktadır. Özellikle akıllı telefon kullanımının artmasıyla birlikte sesli kitaplara olan ilgi de giderek artıyor. Audible’da hesap açarak; güzel ve akıcı bir sesle hazırlamış olduğunuz sesli kitabı 10 dolardan satışa sunabilirsiniz.

3) Uygulama Hazırlamak

Kodlama bilgisine sahipseniz yada bir şirket için kodlama yapabilecek kapasiteniz varsa bundan gerçekten iyi gelirler elde etmek mümkün. Google Play ve App Store uygulamalarında günde binlerce dolarlık işlem yapılıyor. Siz de kodlama bilginize güveniyorsanız bu yöntemle iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

4) Açık Arttırma Platformlarında Satış Yazmak

Üretmiş olduğunuz ürünleri internet ortamından milyonlarca insana ulaştırmak ve bu yöntemle para kazanmak istiyorsanız, internet üzerinden satış yapılabilen açık arttırma platformları mevcut. Üretmiş olduğunuz ürünleri açık arttırma platformlarında sergileyerek satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz.

5) Fotoğraf Satmak

Çektiğiniz fotoğraflara güveniyorsanız, bu yöntemle para kazanmak istiyorsanız, çekmiş olduğunuz fotoğrafları satarak para kazanabilirsiniz. iStockPhoto, Shutterstock gibi sitelere üye olarak, fotoğraflarınızı burada sergileyebilir ve bu yöntemle gelir elde edebilirsiniz.

6) Online Sanal Mağaza Açmak

Elinizde ki ürünlerinizi ve kendi el yapımı ürünlerinizi satmak istiyorsanız Online mağaza açıp bu ürünleri satışa sunabilirsiniz. Bunun için yabancı olarak hizmet veren Shopify ‘de sanal mağaza açabilirsiniz. Fakat Türkçe hizmet vermediği için, Türkiye’de alternatif olarak kullanabileceğiniz Sopsy, Buypasa gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir