Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?

      Yorum yok Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?
Ek İş Pazarı Evde Ek İş İmkanları

Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Para kazanmak için artık saatlerce yorularak çalışmaya gerek yok. Artık bunun çok daha kolay yolları var. İşte bu da o yollardan biri; kendi sitenizi açarak para kazanabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bir domain ve hosting satın almak olacak. Peki, nedir bunlar? Domain kısaca, internet sitenizin adını satın almak anlamına geliyor. Host ise, sitenizde yayınlayacağınız bütün resim, video, yazı vs. içeriklerin kaydedildiği yerdir. Bu iki şeyin fiyatları değişiklik gösterse de bütçenizi çok zorlayan şeyler değil.

Ücretsiz Web Sitesi Açma

Bu işe başlamak istiyorsanız sermaye şart değil. İnternet üzerinde onlarca hatta yüzlerce ücretsiz host ve domain servisi yapan siteler mevcut. Ücretsiz Google servisi ile blog sitesi açabilir yazılarınızı paylaşabilir, ücretsiz wordpress sitesi kurabilir veya ücretsiz host imkânı sağlayan sitelerin domaini (alan adı) ile site kurabilirsiniz.

Peki, Bunların Dezavantajı Nedir?

Ücretsiz satın almış olduğunuz host’un yani verilerinizi saklayan servisin bir sınırı var. Kısaca özetlemek gerekirse, sitenize diyelim ki anlık yüz kullanıcı giriş yaptı ve hepsi sitenize çeşit çeşit veriler girmeye başladı. İşte ücretsiz host bu yoğunluğa dayanmıyor ve siteniz geçici olarak kullanılmaz hale geliyor. Bir başka deyişle siteniz çöküyor. Satın almış olduğunuz host servisinde ise böyle bir şeyle karşılaşmanız çok zor. Fakat uyarmakta fayda var imkânsız değil.

İnternet Sitesi İle Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak sanılanın aksine oldukça kolaydır. Özellikle bir internet siteniz varsa çok daha kolay olabiliyor. Öncelikle sitenizin tamamen özgün içeriklerden oluşması gerekiyor. Çünkü sitenizde para kazanmanın yolu reklamdan geçiyor. Eğer içerikleriniz özgün değil çalıntıysa, korsan yazılımlar kullanıyor ve korsan linklerin paylaşımı yaparsanız reklam alamazsınız. Eğer sizin siteniz de bu kriterlere uygunsa siz de artık internet sitenizden para kazanabilirsiniz. Google Adsense servisine kaydolarak sitenize çok kolay şekilde reklamlar ekleyebilirsiniz. Zaman içinde de paranızı bizzat Google sayesinde kazanabilirsiniz. Ek kazanç sağlamak istiyorsanız başka şekilde reklam da alabilirsiniz. Örneğin sitenize bir reklam şablonu ekleyebilirsiniz. Bu sayede sitenize reklam vermek isteyen kuruluşlar sizinle iletişime geçip fiyat konusunda anlaşırsanız sitenizde başka kuruluşların reklamını yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken tek şey, bu iş sabır ve emek gerektirir. Ne kadar sitenize emek gösterirseniz o kadar karşılığını alırsınız. Unutmayın siz işinizi düzgün yaptığınız sürece mutlaka bir reklam veren size ulaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir